Site Loader

Wymagania na egzaminie dojrzałości są bardzo duże. Tak, nie ma się czemu dziwić, ponieważ nie jest to zwykły sprawdzian, tylko bardzo poważny, ostatni egzamin przed wkroczeniem w dojrzałość. Tak, nikt nie jest zmuszany do przystąpienia do tego egzaminu, ale warto, ponieważ taki papierek nie raz może nam (nie tylko młodym ludziom) się w życiu przydać. W szczególności, jeżeli chodzi o maturę z języka angielskiego. Przy nauce i powtarzaniu materiału z języka angielskiego pomocny może być kurs, który podlega pod serię Matura Focus (https://www.taniaksiazka.pl/seria/matura-focus). Chociaż są także inne serie podręczników i repetytoriów, które są cenione przez uczniów i nauczycieli.

“Matura Focus 5. Student’s Book B2/C1”

Jest to nowy podręcznik, który umożliwia szybkie i sprawne przygotowanie się do matury. Po każdym rozdziale znaleźć można spis najważniejszych słówek, a na samym końcu jest duży słowniczek, gdzie umieszczone są wszystkie słówka z całej książki. Taki zbiór pozwala na szybsze przyswojenie całego materiału. Podręcznik kładzie bardzo duży nacisk na gramatykę, którą koniecznie trzeba powtórzyć przed egzaminem. Znajomość słowa jest konieczna, ale nie można zapomnieć o tym, że podczas egzaminu będzie sprawdzane również pisownia. Jeden mały błąd, może oznaczać obniżenie całej punktacji, więc warto ten materiał przyswoić w odpowiedni sposób. Co jest bardzo ważne to fakt, że każdy rozdział kończy się przykładowym egzaminem maturalnym. Jest to bardzo pomocne, ponieważ dzięki temu w lepszy sposób można poznać formułę, dzięki czemu majowe podejście nie powinno być już takie trudne dla uczniów.

“Writing B1. Active matura”

Jak wszyscy wiedzą, matura podzielona jest na dwie części. Pierwsza jest część pisemna, a druga jest część ustna. Większość uczniów nigdy nie ma problemu z częścią drugą, czyli z wypowiedzią (aczkolwiek nie jest to reguła). Za to pisownia stanowi ogromny problem dla wszystkich. Wszystko przez znajomość gramatyki oraz zasad interpunkcji i słownictwa. Tak, nawet w przypadku języka angielskiego będą sprawdzane prawidłowo postawione kropki, czy też przecinki. Jeżeli ktoś ma obawy, czy dobrze zna zasady pisowni w języku angielskim, to koniecznie powinien wziąć pod uwagę ten podręcznik. Roman Ociepa kładzie na to bardzo duży nacisk i na przykładowych zadaniach wyjaśnia cały materiał. Do tego, jeżeli ktoś ma pytania, to na pewno w środku znajdzie odpowiednie odpowiedzi, dzięki czemu przed egzaminem wszyscy będą mieli odpowiednio przyswojony materiał.

Szkoła - gpointstudio - pl.freepik.com

Post Author: Hubert